Mistrzostwa Polski w Tańcach na lodzie

W dniach 10-11.03.2017r. w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Novice w konkurencji Tańców na Lodzie. W zawodach tych wzięły udział trzy pary, reprezentujące naszą szkołę oraz klub GKS „Stoczniowiec”.

W kategorii Novice, Oliwia Borowska i Filip Bojanowski zajęli II miejsce i uzyskali tytuł V-ce Mistrza Polski.

W klasie złotej para Marta Filip – Tymoteusz Woźniak również uplasowali się na II pozycji i zdobyli tytuł V-ce Mistrza Polski Młodzików. Nasi najmłodsi zawodnicy, Amelia Zaborska i Dawid Chalecki w klasie srebrnej zajęli I miejsce.

Zawodom tym towarzyszyło również uroczyste  nadanie lodowisku w Łodzi imienia Marii Olszewskiej – Lelonkiewicz (byłej trenerki, która wychowała wiele pokoleń polskich łyżwiarzy figurowych). Uświetnieniem tej uroczystości były specjalne pokazy na lodzie najlepszych łyżwiarzy, do udziału w których zostały zaproszone,  dwie nasze pary, Amelia Zaborska – Dawid Chalecki oraz Oliwia Borowska – Filip Bojanowski, co było dla nich i naszej szkoły ogromnym wyróżnieniem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.