Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej Nr 35 z klasami sportowymi w Gdańsku

na rok szkolny 2016/2017

W każdej klasie obowiązkowy język angielski. Tenis ziemny i taniec nowoczesny oraz elementy tańca towarzyskiego w ramach międzyoddziałowych zajęć wychowania fizycznego. Opieka w świetlicy edukacyjnej od 6.45 do 17.30
dla uczniów klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Obiady w stołówce szkolnej. Projekt PASJE DZIECIĘCE.

PROPONOWANE  TYPY  KLAS

ROZSZERZONA  OFERTA  EDUKACYJNA

Oddziały przedszkolne

usportowione

Zajęcia na lodowisku: łyżwiarstwo figurowe
i hokej na lodzie oraz zajęcia z baletu.

Język angielski – 1 godzina w tygodniu, gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy, zajęcia logopedyczne i logorytmiczne dla dzieci z wadami wymowy. Zajęcia ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Klasy I - III

klasy sportowe

z dyscyplinami sportowymi:

- piłka ręczna

- hokej na lodzie

- short - track

- łyżwiarstwo figurowe

Rozszerzony program wychowania fizycznego, współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego
 i Sportu oraz Klubem „Stoczniowiec”, obozy sportowe, udział w zawodach i turniejach sportowych.

Język angielski – 2 godziny tygodniowo oraz koła zainteresowań: językowe: hiszpańskie, kaszubskie, niemieckie; artystyczne: plastyczne, taneczne, gry na flecie; przedmiotowe: informatyczne, regionalne, matematyczne, zajęcia ratownictwa.

Zajęcia logopedyczne i logorytmiczne dla dzieci
z wadami wymowy, gimnastyka korekcyjna
dla dzieci z wadami postawy, terapia pedagogiczna
dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce, nauka gry w szachy. Elementy programowania.

Klasy IV - VI

klasy sportowe

z dyscyplinami sportowymi:

- piłka ręczna

- hokej na lodzie

- short - track

- łyżwiarstwo figurowe

Rozszerzony program wychowania fizycznego – co najmniej 10 godzin tygodniowo, współpraca
z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu
oraz Klubem „Stoczniowiec”, obozy sportowe, udział
w zawodach i turniejach sportowych.

Język angielski – 3 godziny tygodniowo oraz koła zainteresowań: językowe: hiszpańskie, kaszubskie, niemieckie; artystyczne: plastyczne, taneczne, chór; przedmiotowe: informatyczne, przyrodnicze, matematyczne, regionalne. Nauka programowania robotów.

Zajęcia socjoterapii, zajęcia ortograffiti  dla dzieci
ze specyficznymi trudnościami w nauce, nauka gry
w szachy, zajęcia turystyczno – krajoznawcze.