Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Jolene (2008) watch online
Sinners and Saints (2010) online
Into the Abyss (2011) online

PODSTAWOWY WYKAZ LEKTUR

PODSTAWOWY WYKAZ LEKTUR

SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa I

A. Bahdaj  Pilot i ja

W. Bełza  Kto ty jesteś

J. Brzechwa  Brzechwa dzieciom

J. Duszyńska  Cudaczek Wyśmiewaczek

J. Grabowski  Czarna owieczka

H. Januszewska  Kopciuszek

C. Janczarski  Jak Wojtek został strażakiem

M. Jaworczakowa  Jacek, Wacek i Pankracek

M. Konopnicka  Co słonko widziało

M. Konopnicka  Na jagody

M. Kownacka  Plastusiowy pamiętnik

M. Kownacka  Kukuryku na ręczniku

T. Kubiak  Gdy zapadnie noc

J. Papuzińska  Nasza mama czarodziejka

E. Szelburg – Zarembina  Najmilsi

J. Tuwim  Wiersze dla dzieci

E. Zubrzycka  Powiedz komuś 

Klasa II

H. Ch. Andersen  Dziecię elfów

A. i Cz. Centkiewiczowie  Zaczarowana zagroda

J. Grabowski  Puc, Bursztyn i goście

M. Kruger  Karolcia

H. Lofting  Doktor Dolittle i jego zwierzęta

S. Michałkow  Nie płacz, Koziołku

A. A. Milne  Kubuś Puchatek

Ch. Perrault  Bajki

J. Porazińska  Szewczyk Dratewka

J. Tuwim  Słoń Trąbalski

E. Szelburg – Zarembina  Idzie niebo ciemną nocą

Klasa III

H. Ch. Andersen  Baśnie

Cz. Centkiewicz  Anaruk, chłopiec z Grenlandii

W. Chotomska  Dzieci pana astronoma

M. Jaworczakowa Oto jest Kasia

M. Kownacka  Kajtkowe przygody

A. Lindgren  Dzieci z Bullerbyn

K. Makuszyński  Awantura o Basię

R. Pisarski  O psie, który jeździł koleją

J. Ratajczak  Ziarenko maku

S. Wortman U złotego źródła

S. Wortman  Baśnie polskie

E. Zubrzycka  Słup soli

Klasy IV – VI

F. H. Burnet  Tajemniczy ogród

J. Brzechwa  Akademia pana Kleksa

C. Collodi  Pinokio

A. Domańska  Historia żółtej ciżemki

I. Jugielewiczowa  Ten obcy

S. Lem  Bajki robotów

C. S. Lewis  Lew, Czarownica i stara szafa

A. Lindgren  Bracia Lwie Serce

K. Makuszyński  Szatan z siódmej klasy

F. Molnar  Chłopcy z placu Broni

L. M. Montgomery  Ania z Zielonego Wzgórza

E. Niziurski  Sposób na Alcybiadesa

R. Goscinny, J-J. Sempe  Wakacje Mikołajka

H. Sienkiewicz  W pustyni i w puszczy

A. Szklarski  Tomek w krainie kangurów

D. Terakowska  Władca Lewaku

M. Twain  Przygody Tomka Sawyera

J. R. R. Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem

J. Verne  W 80 dni dookoła świata

Gimnazjum

W. Szekspir  Romeo i Julia

Molier  Skąpiec

A. Fredro  Zemsta

A. Mickiewicz  Dziady cz. II

H. Sienkiewicz  Krzyżacy lub Quo vadis

A. Kamiński  Kamienie na szaniec

A. Fiedler  Dywizjon 303

S. Mrożek Słoń

S. Mrożek  Wesele w Atomicach

A. de Saint Exupery  Mały Książę

A. Christie  I nie było nikogo

A. C. Doyle Przygody Sherlocka Holmesa

J. Parandowski  Przygody Odyseusza

Pieśń o Rolandzie – fragmenty

J. Słowacki  Balladyna

M. Białoszewski  Pamiętnik z powstania warszawskiego  - fragmenty

Ch. Dickens  Opowieść wigilijna

E. Hemingway  Stary człowiek i morze

 

 

* We wrześniu nauczyciel informuje klasę o terminie omawiania poszczególnych lektur
w ciągu całego etapu edukacyjnego i podaje lektury wybrane do danej klasy.

Joomla Template - by Joomlage.com