Jak nie czytam jak czytam

Akcja w bibliotece szkolnej „Jak nie czytam, jak czytam”
10.06.2016 roku wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytania w miejscu publicznym i jednocześnie zamanifestowaliśmy naszą pasję do czytania. O wyznaczonej godzinie wyszliśmy przed szkołę z książkami w dłoniach. Nie zabrakło transparentów zachęcających do czytania i entuzjastycznych okrzyków: „ Jak nie czytam, jak czytam” do których głośnio zachęcała pani Małgorzata Skwira i sprawnie prowadziła całą akcję. Kilka minut młodzież czytała swoje książki i wysłuchała wiersza „Poezja” autorstwa Elwiry Worzały z tomiku Iluminacje poetyckie, który przeczytała pani z biblioteki Jolanta Szewczyk-Jankowska. Teraz już nasi sąsiedzi wiedzą, że w naszej szkole się chętnie i dużo czyta.
Jolanta Szewczyk-Jankowska
Anna Stachowiak

Zdjęcia tu

Czytelnia

CZYTELNIA

CZYNNA W GODZINACH PRACY BIBLIOTEKI

10 STANOWISK KOMPUTEROWYCH

Uczniowie bardzo chętnie spędzają swój wolny czas w czytelni

REGULAMIN KORZYSTANIA

Z WYPOŻYCZALNI KSIĄŻEK

1. Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne.

3. Czytelnik wypożycza książki wyłącznie na swoje nazwisko.

4. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 2 tygodni (termin czytania lektury można przedłużyć).

5. Czytelnik odpowiada za zniszczenie wypożyczonej książki.

6. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę.

7. Z końcem maja każdego roku wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone.

8. Czytelnik szanuje wypożyczone książki i przestrzega regulaminu wypożyczalni.

Zbiory

ZBIORY

KSIĄŻKI:

Księgozbiór liczy ponad 17000, w tym pełny zestaw lektur dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

CZASOPISMA:

dla uczniów:

Kumpel

Młody Technik

Przyroda Polska

Świerszczyk

Victor

dla nauczycieli:

Biblioteka w Szkole

Głos Nauczycielski

Życie Szkoły

Gazeta Szkolna

ZBIORY SPECJALNE:

liczą ponad 100 szt. należą do nich kasety wideo z filmami dokumentalnymi, lekturami szkolnymi oraz płyty CD z programami do nauki. Posiadamy również w naszych zbiorach filmy DVD i książki mówione.

Anna Stachowiak

Jolanta Szewczyk-Jankowska

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
800 -1600 800 - 1600 800 - 1400 800 - 1600 800 - 1530

Biblioteka składa się z dwóch części: wypożyczalni z magazynem i osobnej czytelni.

Został wydzielony kącik młodego czytelnika z wolnym dostępem do półek.