Kosmiczna prognoza pogody

„Kosmiczna prognoza pogody” to tytuł zajęć w których dnia 20 września wzięła udział klasa IIId w Centrum Hewelianum. Najpierw w mobilnym Planetarium, uczniowie oglądali gwiazdozbiory i znaki zodiaku. Później oglądając Układ Słoneczny dowiedzieli się o budowie i warunkach panujących na planetach. Pogoda dopisała i można było pospacerować po fortach Góry Gradowej i podziwiać panoramę na stocznię i zabytki Głównego Miasta.

Święto Rodziców w klasie I a

Dnia 07.06.17r. uczniowie klasy Ia przygotowali część artystyczną z okazji Święta Rodziców. Były piosenki, wierszyki, inscenizacje i tańce. Dzieci zaśpiewały również i powiedziały wierszyk po angielsku. Na zakończenie złożyły życzenia i wręczyły upominki. Uroczystość przebiegała w miłej i odświętnej atmosferze.

Opracowała Anna Kulińska

Biwak w Grabowcu

Na początku czerwca klasy III c i III d spędziły dwa dni w Grabowcu k. Szemudu położonym wśród malowniczych lasów niedaleko Gdyni.

Mistrz Czytania Klas Trzecich

W tym roku konkurs szkolny pn. "Mistrz Czytania Klas Trzecich" odbył się w przedostatnim tygodniu maja. Do konkursu zostały wybrane po dwie osoby z każdej klasy trzeciej. Zadaniem ich było płynne i z właściwą intonacją  przeczytanie tekstu wiersza, opowiadania i tekstu popularnonaukowego. Przewodnicząca konkursu, dyr. Małgorzata Skwira przyznała tytuł Mistrza Czytania Klas Trzecich Adrianowi Markowskiemu z klasy III d, który otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulują organizatorki: Anna Kulińska, Jolanta Jankowska i Joanna Karolewska