Mikołajki w OA

6 grudnia był dniem bardzo wyjątkowym dla dzieci z OA. Na zajęciach dowiedziały się skąd pochodzi i gdzie mieszka Mikołaj. Podczas wirtualnej wizyty na biegunie zobaczyły jak wyglądają przygotowania do świąt na Biegunie Północnym. Wielką niespodzianką było przybycie Mikołaja do klasy. Dzieci grzecznie wysłuchały opowieści gościa, a na koniec spotkania otrzymały upominki. Zabawę mikołajkową uświetnił poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Andrzejki w OA

30 listopada w grupie OA dzieci obchodziły Andrzejki. Podczas zajęć dowiedziały się skąd pochodzi tradycja andrzejkowego święta i na czym polegały staropolskie obrzędy. W trakcie wesołej zabawy maluszki uczestniczyły we wróżbach przygotowanych przez panią Ewę oraz starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy świetnie się bawili.

Warsztaciki OA

Dnia 9 listopada 2017 roku dzieci z OA pojechały na swoje pierwsze warsztaty. W pracowni "Koty na płoty" maluchy otrzymały różnokolorowe włókna wełny, które musiały rozdzielić. Odpowiednio przygotowane materiały dzięki wodzie uzyskały całkiem nowe oblicze. Wtedy dopiero rozpoczęła się prawdziwa praca. Masowanie, ubijanie, ugniatanie .... aż bolały rączki. Gotowy sfilcowany już materiał zwijały i kształtowały w kwiatek. Dzieciom bardzo podobały się te warsztaty i chętnie umówiły się z panią na kolejne spotkanie ;)

Jesienne zwierzaki w Oa

Na zajęciach plastycznych dzieci z klasy Oa robiły zwierzątka z jesiennych liści. Własnoręcznie kolorowały i wycinały zabawne pyszczki następnie układały liściaste grzywy i wszystko razem sklejały. Liście wykorzystane w pracach maluszki same uzbierały podczas klasowego spaceru.

Jesień w Oa

W zerówce zapanowała już Jesień. Na tablicach z pracami dzieci wyrosły piękne drzewa, na których zamieszkały leśne zwierzęta. Maluszki ciężko pracowały wykonując kolorowe liście stanowiące uzupełnienie jesiennej dekoracji.